Tümü

Küpkaya Kanyonu (5 Temmuz 2020 )

9 ay önce | okunma

Ordu İlinin doğal güzelliklerinden biri daha , Küpkaya Kanyonu

Ordu Ulubey yolu üzerinden gidilebilen Kardeşler Mahallesi sınırları içinde yer alan ve Ordu merkeze 32 km , Ulubey ilçesine 9 km uzaklıkta olan bir kanyon.

Ordu’dan asfalt yolla kanyon girişine kadar gelmek mümkün.Sonrasında parke döşenmiş 300 metrelik bir patika yol ile kanyon içine girmek mümkün.

Kanyon etrafında ki kayaların küp şeklinde olması dikkat çekici.Sanki elle yapılmış gibi ama tamamen doğal bir oluşum.Melet ırmağının bir kolu üzerinde yer alan kanyonda genişlik yer yer geniş 5 metre iken kimi yerlerde 20 metreyi buluyor.Suyun sıcaklığı 5-7 derece civarında ,kayalara dikkat etmek lazım , kayıp düşme olasılığı yüksek

Kanyon içinde ki küçük şelalelerde suyun akışına ters yönde ilerlemeye çalışan alabalıkları görmek ve saatlerce izlemek mümkün.

Kanyon girişinde güzel bir özel tesis mevcut ,Küpkaya Kanyonu Dereyanı Tesisleri. çevre düzenlemesi de çok güzel olmuş herşey doğal.Yaz kış açık olan tesiste kahvaltı ve her öğün yemek yemek mümkün , aile işletmesi

Tesisten aşağı kanyondan gelen dereye inmek mümkün , gelenlere zevkli anlar yaşatmak için tesiste bir de ziplane hattı mevcut , gözüm yükseklerde diyenler için zevkli bir macera olabilir.

Tesis içinde ve yakınlarda ki alanlarda kamp atmakta mümkün.Hafta sonu 1 günlük bir macera turu için güzel yer.

Powered by Wikiloc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir